dzisiaj jest: 24 kwietnia 2025 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Znamy wyniki konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w powiecie tarnowskim

Logo informacyjne - miniaturaRuszyły projekty dofinansowane z programu Małopolska Lokalnie, edycja 2022. Od 15 czerwca do 31 października młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z Małopolski realizują projekty wpierające rozwój organizacji lub aktywizację lokalnych społeczności. Działania te są możliwe dzięki wsparciu programu grantowego Małopolska Lokalnie.


Dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programu otrzymało 89 projektów z całej Małopolski. Łączna kwota dotacji to blisko 530 000 zł. Konkurs prowadzony był równolegle w dwóch subregionach, koordynowanych przez dwie organizacje.

Organizacje – operatorzy to: Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych (miasto Kraków, Nowy Sącz, powiaty: krakowski, myślenicki, oświęcimski, wielicki, tatrzański, wadowicki, suski, nowotarski, limanowski, nowosądecki) oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze (Miasto Tarnów, powiaty: chrzanowski, olkuski, miechowski, proszowicki, bocheński, brzeski, tarnowski, dąbrowski, gorlicki).

Z terenu powiatu tarnowskiego dofinansowano 8 projektów z "Małopolska Lokalnie", realizowanych przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Ołpinach w ramach projektu „Ołpinianka - aktywna i zdrowa do działania gotowa!” zaprasza panie z Ołpin z gminie Szerzyny w przedziale wiekowym 25+ do 65 na zajęcia ruchowe np. aerobik.
    Szczegóły: www.facebook.com/Koło-Gospodyń-Wiejskich-w-Ołpinach-108533541598214.

  • Do aktywności fizycznej zaprasza także Stowarzyszenie Tuziemcy w Ryglicach, które w ramach projektu: „Mierzymy siły na zamiary - dewiza mniej sprawnych fizycznie emerytów z Ryglic” projektuje sześć tras spacerowych z ławkami. Trasy te zostaną sprawdzone w ramach monitorowanych spacerów. Podsumowaniem projektu będzie wycieczka na Brzankę z poczęstunkiem w schronisku.
    Szczegóły: www.facebook.com/profile.php?id=100082849534517.

  • Również Stowarzyszenie "Róbmy swoje" tworzy warunki do aktywnej integracji wewnątrzpokoleniowej seniorów oraz ich aktywizacji poprzez udział w zorganizowanych spotkaniach. "TraFIOne pomysły- uaktywniają zmysły" to działania skierowane do seniorów z Łowczowa w gminie Tuchów takie jak: warsztaty rękodzielnicze, plener malarski, warsztaty z tworzenia eko-kosmetyków, spotkania z instruktorem fitness, spotkania przy grach planszowych, szachach.
    Szczegóły: www.facebook.com/profile.php?id=100054407323642.

  • W Skrzyszowie działania integracyjne pomiędzy Polakami, a przybyszami z Ukrainy zaplanowała, przy wsparciu Klubu Kobiet Kreatywnych GRACJA, grupa nieformalna Mistrzynie Chlebka. Skrzyszowski Festiwal Chleba to warsztaty z wypieku tradycyjnego chlebka na zakwasie, placków na blasze i prołzioków, pokaz pieczenia chleba dla uczestników dożynek oraz wyjazd studyjny do Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic, które wypieka chleb siedliszowski.
    Szczegóły: www.facebook.com/KlubKobietKreatywnychGracja.

  • Koło Gospodyń Wiejskich Baba Jaga Jodłówka-Wałki zaprasza mieszkanki wsi na „Sznurkiem wyplatane” warsztaty z tworzenia makram.
    Szczegóły: www.facebook.com/Koło-Gospodyń-Wiejskich-w-Jodówce-Wałkach-707304446354863.

  • W tym roku Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Pełna Chata ze Szczepanowic zostało patronem dwóch grup nieformalnych, które realizują działania na rzecz dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do Przedszkola Publicznego Nr 32 w Tarnowie:
    1. Grupa nieformalna Tropiciele wiedzy zaprasza dzieci w ramach projektu „Zdrowo i ekologicznie” na wizytę w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej - poznanie upraw ekologicznych, warsztaty wypieku szpinakowych i buraczanych bułeczek; w przedszkolu warsztaty z rękodzielnikiem: „Ziołowe kosmetyki”, „ekologiczne ogródki” z wykorzystaniem materiałów odpadowych; konkurs plastyczny wykonanie projektów pt. hasłem „Ekologiczne Ogrody Tarnowa ” z materiałów odpadowych; Turniej wiedzy i umiejętności dzieci pod hasłem „Przedszkolak Ci powie jak zadbać o zdrowie”.
    2. Natomiast grupa nieformalna Pracowite Pszczółki w ramach zadania „Mali odkrywcy na tropie pszczół” zaplanowała następujące działania: wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego Sądecki Bartnik: „Jak to było kiedyś i jest dzisiaj z tymi pszczołami” – zwiedzanie skansenu i muzeum z przewodnikiem, warsztaty – „magia wosku pszczelego”, „miód sercem piernika”; wizytę w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej - poznanie upraw ekologicznych, warsztaty pieczenia ciasteczek na bazie miodu, Konkursy: „domki dla zapylaczy” – wykonanie wspólnie z rodzicami oraz plastyczny pt. hasłem „Moi przyjaciele pszczołowaci” przedstawienie w wykonaniu dzieci „Maja i przyjaciele”, Turniej wiedzy „Pszczołomania”.
      Szczegóły: www.facebook.com/KGWPelnaChata, www.facebook.com/Przedszkole-Publiczne-nr-32-w-Tarnowie-663169600477993.
  • Ostatnim z realizowanych przez organizację pozarządową z terenu powiatu tarnowskiego zadań jest projekt rozwojowy Fundacji Jastrzębskie Hospicjum „Palmed” z Jastrzębi w gminie Ciężkowice. Dzięki doposażeniu w laptop i rzutnik organizacja będzie mogła sprawniej prowadzić działania.

Operatorzy Małopolska Lokalnie przygotowali dla naszych lokalnych społeczników nie tylko konkurs grantowy – chętni Małopolanie mogą korzystać ze spotkań sieciujących oraz webinarów.

Zapraszamy do śledzenia strony www.malopolskalokalnie.pl oraz fanpage’a na Facebooku www.facebook.com/malopolskalokalnie. Dla byłych, obecnych i przyszłych realizatorów projektów w ramach Małopolska Lokalnie jest także grupa wymiany doświadczeń na Facebooku www.facebook.com/groups/malopolskalokalnie.


Małopolska Lokalnie od roku 2014 wspiera młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe poprzez konkurs grantowy na mikrodotacje do 6 000 zł. Środki na realizację projektów Małopolska Lokalnie w roku 2022 pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, finansowanego z krajowych środków publicznych Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, a także ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego i Alexander Mann Solutions. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Źródło: www.bis-krakow.pl

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt