dzisiaj jest: 28 kwietnia 2025 r.   ::    imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Uroczysty Koncert Kameralny

logo powiatu tarnowskiego

Miłośników muzyki kameralnej zapraszamy na uroczysty koncert połączony z prezentacją nowych organów, który odbędzie 15 sierpnia 2021 o godzinie 18.00 w Kościele pw. Ducha Św. w Żabnie.

 

 

W koncercie udział wezmą uznani artyści: Marek Stefański na organach, Elżbieta Towarnicka – sopran oraz Tomasz Ślusarczyk – trąbka piccolo.

Marek Stefański – organista, pedagog. Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów. W latach 1996 – 2007 pełnił obowiązki organisty Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Od 1999 r. jest pracownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2007 r. obronił rozprawę doktorską i koncert poświęcone stylom improwizacji w europejskiej muzyce organowej od XVIII do XX w. Jest laureatem pierwszej nagrody w dziedzinie muzyki organowej "Forum Européen d'Art Sacre" w 1993 roku. Wystąpił z koncertami w większości krajów europejskich, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Dokonał nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych w Polsce, Rosji, Belgii i Niemczech.
Koncertuje na całym świecie. Jest autorem książki „Organy na krańcach świata – Marek Stefański w rozmowie z Mateuszem Borkowskim”, która została uhonorowana Krakowską Książką Miesiąca.

Elżbieta Towarnicka - obdarzona absolutnym słuchem muzycznym już w trakcie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej rozpoczęła współpracę z Operą Krakowską, gdzie wkrótce zaczęła kreować główne partie sopranowe w takich operach, jak „Cyganeria”, „Tosca” Giacomo Pucciniego, „Poławiacze pereł” Georgesa Bizeta, „Traviata”, „Rigoletto” Giuseppe Verdiego. Rozgłos przyniosły jej nagrania do filmów Krzysztofa Kieślowskiego: „Trzy kolory”, „Dekalog”, „Podwójne życie Weroniki”. Obecnie Elżbieta Towarnicka współpracuje ze wszystkimi filharmoniami w Polsce, regularnie koncertuje w największych salach Anglii, Argentyny, Austrii, Belgii, Chin, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kanady, Litwy, Macedonii, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy i Włoch (m.in. w legendarnej La Scali). Albumy z jej głosem sprzedają się w wielotysięcznych nakładach na całym świecie, co stawia artystkę w czołówce najlepszych i najbardziej utytułowanych śpiewaczek.

Tomasz Ślusarczyk - absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu i Akademii Muzycznej w Krakowie, od 1991 roku związany był z orkiestrami: Capellą Cracoviensis i Radiową Orkiestrą Symfoniczną. Współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą: Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Opery i Filharmonii w Białymstoku, Warszawską Operą Kameralną. Koncertował jako solista i kameralista na wielu festiwalach w Rosji, Irlandii, Niemczech, na Ukrainie, w Korei i Wielkiej Brytanii. Pod jego kierownictwem artystycznym Polska Orkiestra XVIII Wieku dokonała szeregu nagrań muzykaliów jasnogórskich. Zaangażowany jest także w badania źródeł muzyki cerkiewnej na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

plakat organowy informujący o koncercie

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt