Aleksandra Stanek - absolwentka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Gromnika wraz z nauczycielką ZSOiZ Katarzyną Gaj - wzięły udział w uroczystości wręczenia książki pt. „Młodzież jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”, w której została opisana jako „Wzór osobowy aktywności kulturalnej i religijnej”. Gala odbyła się w gmachu Senatu RP.
„Młodzież jakiej nie znacie” - pod takim hasłem odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu na pracę pisemną promującą dobre wzorce osobowe młodzieży, zorganizowanego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej z Instytutu Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II pod patronatem prof. dr hab. Krystyny Chałas.
Celem konkursu było opisanie biografii ucznia, który poprzez realizację swoich pasji, postawę oraz podejmowane inicjatywy w środowisku szkolnym i lokalnym stanowi wzór osobowy godny naśladowania; potrafi animować i inspirować swoich rówieśników do wartościowych działań.
Spośród wielu prac konkursowych nadesłanych z różnych regionów Polski, jury zakwalifikowało do druku 27 opisów sylwetek młodych ludzi. Wśród grona wybranych znalazł się również artykuł pt. „Pasje Aleksandry Stanek - teatr, taniec, muzyka, wolontariat”, prezentujący biografię Oli - tegorocznej absolwentki Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Autorka pracy - Katarzyna Gaj, przedstawiła najważniejsze okresy jej życia: dzieciństwo, młodość i początki dorosłości. Zwróciła uwagę m.in. na jej niezwykłą osobowość, wytrwałość w rozwijaniu swoich pasji, a przede wszystkim podkreśliła czynione przez nią dobro.
Aleksandra Stanek uczęszczała do klasy licealnej w Gromniku realizującej program policyjny. Już od pierwszych chwil pobytu w nowej szkole dała się poznać jako osoba niezwykle ambitna, bardzo pracowita i odpowiedzialna, która ma wiele pasji i dąży do ich realizacji. Z wielkim zaangażowaniem działała na rzecz szkoły i klasy. Jako wolontariuszka realizowała różne akcje charytatywne organizowane przez szkolne koło „Caritas”. Działała również w Samorządzie Uczniowskim i należała do szkolnego koła teatralnego „Improwizacja”, dzięki któremu wcielała się w piękne kreacje sceniczne odgrywane podczas uroczystość szkolnych, gminnych i powiatowych. Choć osiągnęła już w życiu bardzo wiele pozostała skromną i wrażliwą dziewczyną; pełną entuzjazmu, otwartą na ludzi i świat. Mimo wielu pokus i przeszkód na drodze do spełnienia marzeń, zawsze pozostała sobą, gdyż swoje życie oparła na najcenniejszych wartościach takich jak rodzina, przyjaźń, Bóg, a mottem swego życia uczyniła słowa Patrona Szkoły - Jana Pawła II - Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali! Obecnie bohaterka artykułu jest studentką I roku polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i wiąże swą przyszłość z aktorstwem.
24 października, Aleksandra Stanek wraz z Katarzyną Gaj wzięły udział w uroczystości wręczenia książki pt. „Młodzież jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”, w której została opisana jako „Wzór osobowy aktywności kulturalnej i religijnej”. Gala odbyła się w gmachu Senatu RP. Uczestniczyli w niej bohaterowie książki, jej autorzy, rodzice i opiekunowie. Podczas uroczystości podziękowania i gratulacje do młodzieży skierowali między innymi: Krystyna Chałas - Kierownik Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL i inicjatorka publikacji, a także Teresa Wargocka - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz senator Łukasz Mikołajczyk - członek senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu.
Spotkanie podsumowujące wydanie książki zostało połączone z promocją najnowszej publikacji encyklopedycznej z nauk pedagogicznych pt.: „Encyklopedia Aksjologii Pedagogicznej”, którą przygotowała do druku prof. Krystyna Chałas i ks. dr hab. Adam Maj z Instytutu Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z tej okazji prof. dr hab. Urszula Ostrowska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wygłosiła referat pt.: „Przesłanie aksjologiczne. Człowiek w świecie wartości - wartość w życiu człowieka”.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem książek laureatom konkursu i autorom biografii oraz pamiątkowych statuetek będących formą podziękowania za świadectwo pięknego życia, a także promocję wzorców osobowych godnych naśladowania.