W kinie „Płomień” znajdującym się w Domu Kultury w Tuchowie miał miejsce szczególny seans. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego uczestniczyli w edukacyjnym pokazie filmu pt. „Pilecki”.
Film miał swoją premierę we wrześniu 2015 roku. ,,Pilecki" to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. Seans został zorganizowany we współpracy Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie, Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz Domu Kultury w Tuchowie.
Przybyłych do kina uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z Żabna, Gromnika, Ciężkowic, Zakliczyna i Wojnicza przywitał Dyrektor tuchowskiego Domu Kultury Janusz Kowalski. Wprowadzenia do sensu oraz przedstawiania rysu biograficznego tytułowego bohatera rotmistrza Witolda Pileckiego dokonał Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński, który zwracając się do uczniów zauważył: - Osoba rotmistrza Witolda Pileckiego przypomina nam dzisiaj, że dobro wspólne jest zobowiązaniem i czasem wymaga ofiar. Nie musimy już walczyć o biologiczne przetrwanie narodu i możemy swobodnie rozwijać jego ducha. Jednak wciąż powinniśmy zabiegać, aby jego najważniejsza część - elita - była jak najlepsza i wyrażała wartości, które wypływają z polskiej tradycji. A postać Witolda Pileckiego niech będzie przykładem, inspiracją, ale i również motywacją do stawania się lepszym obywatelem, Polakiem, ale i po prostu człowiekiem. Bowiem, jak będziecie mogli dowiedzieć się z filmu – jego życie było niezwykłe. I to nie fikcja. To historia. I dopóki będziemy pamiętać, dopóki będą nas wzruszać takie postawy i czyny, dopóty ci bohaterowie, polscy patrioci jak Witold Pilecki, będą żyć, a ich poświęcenie nie będzie zmarnowane. I to jest nasze zadanie.
Witold Pilecki to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku - niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu podczas II wojny światowej.