Znamy wyniki konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w powiecie tarnowskim

  • Drukuj

Logo informacyjne - miniaturaRuszyły projekty dofinansowane z programu Małopolska Lokalnie, edycja 2022. Od 15 czerwca do 31 października młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z Małopolski realizują projekty wpierające rozwój organizacji lub aktywizację lokalnych społeczności. Działania te są możliwe dzięki wsparciu programu grantowego Małopolska Lokalnie.


Dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programu otrzymało 89 projektów z całej Małopolski. Łączna kwota dotacji to blisko 530 000 zł. Konkurs prowadzony był równolegle w dwóch subregionach, koordynowanych przez dwie organizacje.

Organizacje – operatorzy to: Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych (miasto Kraków, Nowy Sącz, powiaty: krakowski, myślenicki, oświęcimski, wielicki, tatrzański, wadowicki, suski, nowotarski, limanowski, nowosądecki) oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze (Miasto Tarnów, powiaty: chrzanowski, olkuski, miechowski, proszowicki, bocheński, brzeski, tarnowski, dąbrowski, gorlicki).

Z terenu powiatu tarnowskiego dofinansowano 8 projektów z "Małopolska Lokalnie", realizowanych przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Ołpinach w ramach projektu „Ołpinianka - aktywna i zdrowa do działania gotowa!” zaprasza panie z Ołpin z gminie Szerzyny w przedziale wiekowym 25+ do 65 na zajęcia ruchowe np. aerobik.
    Szczegóły: www.facebook.com/Koło-Gospodyń-Wiejskich-w-Ołpinach-108533541598214.

  • Do aktywności fizycznej zaprasza także Stowarzyszenie Tuziemcy w Ryglicach, które w ramach projektu: „Mierzymy siły na zamiary - dewiza mniej sprawnych fizycznie emerytów z Ryglic” projektuje sześć tras spacerowych z ławkami. Trasy te zostaną sprawdzone w ramach monitorowanych spacerów. Podsumowaniem projektu będzie wycieczka na Brzankę z poczęstunkiem w schronisku.
    Szczegóły: www.facebook.com/profile.php?id=100082849534517.

  • Również Stowarzyszenie "Róbmy swoje" tworzy warunki do aktywnej integracji wewnątrzpokoleniowej seniorów oraz ich aktywizacji poprzez udział w zorganizowanych spotkaniach. "TraFIOne pomysły- uaktywniają zmysły" to działania skierowane do seniorów z Łowczowa w gminie Tuchów takie jak: warsztaty rękodzielnicze, plener malarski, warsztaty z tworzenia eko-kosmetyków, spotkania z instruktorem fitness, spotkania przy grach planszowych, szachach.
    Szczegóły: www.facebook.com/profile.php?id=100054407323642.

  • W Skrzyszowie działania integracyjne pomiędzy Polakami, a przybyszami z Ukrainy zaplanowała, przy wsparciu Klubu Kobiet Kreatywnych GRACJA, grupa nieformalna Mistrzynie Chlebka. Skrzyszowski Festiwal Chleba to warsztaty z wypieku tradycyjnego chlebka na zakwasie, placków na blasze i prołzioków, pokaz pieczenia chleba dla uczestników dożynek oraz wyjazd studyjny do Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic, które wypieka chleb siedliszowski.
    Szczegóły: www.facebook.com/KlubKobietKreatywnychGracja.

  • Koło Gospodyń Wiejskich Baba Jaga Jodłówka-Wałki zaprasza mieszkanki wsi na „Sznurkiem wyplatane” warsztaty z tworzenia makram.
    Szczegóły: www.facebook.com/Koło-Gospodyń-Wiejskich-w-Jodówce-Wałkach-707304446354863.

  • W tym roku Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Pełna Chata ze Szczepanowic zostało patronem dwóch grup nieformalnych, które realizują działania na rzecz dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do Przedszkola Publicznego Nr 32 w Tarnowie:
    1. Grupa nieformalna Tropiciele wiedzy zaprasza dzieci w ramach projektu „Zdrowo i ekologicznie” na wizytę w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej - poznanie upraw ekologicznych, warsztaty wypieku szpinakowych i buraczanych bułeczek; w przedszkolu warsztaty z rękodzielnikiem: „Ziołowe kosmetyki”, „ekologiczne ogródki” z wykorzystaniem materiałów odpadowych; konkurs plastyczny wykonanie projektów pt. hasłem „Ekologiczne Ogrody Tarnowa ” z materiałów odpadowych; Turniej wiedzy i umiejętności dzieci pod hasłem „Przedszkolak Ci powie jak zadbać o zdrowie”.
    2. Natomiast grupa nieformalna Pracowite Pszczółki w ramach zadania „Mali odkrywcy na tropie pszczół” zaplanowała następujące działania: wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego Sądecki Bartnik: „Jak to było kiedyś i jest dzisiaj z tymi pszczołami” – zwiedzanie skansenu i muzeum z przewodnikiem, warsztaty – „magia wosku pszczelego”, „miód sercem piernika”; wizytę w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej - poznanie upraw ekologicznych, warsztaty pieczenia ciasteczek na bazie miodu, Konkursy: „domki dla zapylaczy” – wykonanie wspólnie z rodzicami oraz plastyczny pt. hasłem „Moi przyjaciele pszczołowaci” przedstawienie w wykonaniu dzieci „Maja i przyjaciele”, Turniej wiedzy „Pszczołomania”.
      Szczegóły: www.facebook.com/KGWPelnaChata, www.facebook.com/Przedszkole-Publiczne-nr-32-w-Tarnowie-663169600477993.
  • Ostatnim z realizowanych przez organizację pozarządową z terenu powiatu tarnowskiego zadań jest projekt rozwojowy Fundacji Jastrzębskie Hospicjum „Palmed” z Jastrzębi w gminie Ciężkowice. Dzięki doposażeniu w laptop i rzutnik organizacja będzie mogła sprawniej prowadzić działania.

Operatorzy Małopolska Lokalnie przygotowali dla naszych lokalnych społeczników nie tylko konkurs grantowy – chętni Małopolanie mogą korzystać ze spotkań sieciujących oraz webinarów.

Zapraszamy do śledzenia strony www.malopolskalokalnie.pl oraz fanpage’a na Facebooku www.facebook.com/malopolskalokalnie. Dla byłych, obecnych i przyszłych realizatorów projektów w ramach Małopolska Lokalnie jest także grupa wymiany doświadczeń na Facebooku www.facebook.com/groups/malopolskalokalnie.


Małopolska Lokalnie od roku 2014 wspiera młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe poprzez konkurs grantowy na mikrodotacje do 6 000 zł. Środki na realizację projektów Małopolska Lokalnie w roku 2022 pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, finansowanego z krajowych środków publicznych Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, a także ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego i Alexander Mann Solutions. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Źródło: www.bis-krakow.pl